Malagos karnavalas – savaitė spalvingo šurmulio miesto gatvėse

Daugelis švenčių vykstančių Ispanijoje stebina ryškiomis spalvomis, ritminga muzika ir net didžiausiam paniurėliui išspaudžia šypseną. Malagos karnavalas (Carnaval de Málaga) pirmoji didelė šventė įsibėgėjus naujiems metams, vykstanti vasario mėnesį, kuri pasižymi ekstravagancija ir vėsiausiu metų laiku įkaitina miesto gatves!

Nors žinomesnis yra Kadiso (Cádiz) karnavalas, bet Malagos gatvės vakarėlis taip pat vertas dėmesio. Renginio metu vyksta paradai vaikams ir suaugusiems, pasirodo gatvės muzikantai, dainininkai, vyksta vaikų kostiumų konkursas, Cervanteso teatre dainų konkursas. Tai visą savaitę trunkančios linksmybės miesto gatvėse ir teatruose. O paskutinį šventės vakarą vyksta ančiuvių laidotuvės, kai iš Konstitucijos aikštės pajuda eisena lydinti „ančiuvį“ į Malagueta paplūdimį, kur jis sudeginamas.

Pirmosios šio karnavalo užuomazgos buvo dar XVI amžiuje, kuomet vienas iš choro berniukų persirengė vyskupu ir imitavo religines ceremonijas. XIX amžiuje buvo įkurta Karnavalų draugija siekianti karnavalą paversti svarbia miesto švente. 1887 metais buvo sudaryta pirmoji renginio programa, kuriame netrūko kostiumų konkursų, paradų, šokių ir muzikos. Dabartinė renginio programa beveik nepakitusi.

Karnavalo dvasią galima pajausti ir mažesniuose Costa del Sol pakrantės miesteliuose, kuriuose taip pat vyksta paradai bei konkursai, pavyzdžiui Nerjoje, Benalmadenoje, Mijas ar net Rondoje.

Šį kartą kviečiu pasižvalgyti po Malagos karnavalo (Carnaval de Málaga 2023) pagrindinio parado nuotraukų galeriją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: