Pasivaikščiokime po miestą! Ką pamatyti ir nuveikti Malagoje? Populiariausios ir mažiau turistams žinomos vietos

Gyvenu vos 19 kilometrų nuo Malagos nutolusiame miestelyje, tad į Malagą atvykstu išties dažnai, tiek svarbiais reikalais, tiek laisvu laiku pasidžiaugti pamėgtomis vietomis arba atrasti naujų, kurių net ir po kelių metų vis dar atrandu.  Tad noriu pakviesti į virtualų pasivaikščiojimą po Malagą, parodysiu populiariausias ir rečiau turistų atrandamas miesto vietas. Lekiam?

Faktai apie Malagą
  • Malaga yra Malagos provincijos centras, Saulėtoje pakrantėje (Costa del Sol), autonominiame Andalūzijos regione, Ispanijos pietuose prie Viduržemio jūros.
  • Tai yra vienas seniausių, nuolatos apgyvendintų miestų Europoje, manoma, kad miestas įkurtas 770 m. pr. Kr.
  • Malaga yra 6 miestas pagal gyventojų skaičių Ispanijoje, pagal 2020 metų skaičiavimus mieste gyvena virš 578 tūkst. žmonių.
  • Nors dagiausiai kritulių iškrenta žiemą, klimatas išlieka švelnus, vasaros sausos ir karštos. Plačiau apie orus Andalūzijoje galite paskaityti atskirą straipsnį >>
  • Saulė šviečia vidutiniškai nuo 2800 iki 3000 valandų per metus.
  • Ištisus metus Malagoje vyksta spalvingos šventės, tokios kaip Malagos karnavalas (Carnaval de Málaga) >> itin energinga žiemos šventė trunkanti savaitę, vasario mėnesį. Didžioji Velykų savaitė (Semana Santa) >> su mistikos prieskoniu. Feria de Malaga – rugpjūčio mėnesį miestas alsuoja flamenko ritmu ir vietinės merginos puošiasi flamenko suknelėmis. Taip pat svarbus miesto renginys – Malagos kino festivalis.
  • Per metus miestą aplanko apie 6 milijonai turistų.
  • Malagoje gimė žymusis tapytojas Pablo Picasso bei aktorius Antonio Banderas.
Kaip iš Malagos oro uosto atvykti į miesto centrą?

Jei atskrendate į Malagos Costa del Sol AGP oro uostą – Malagos miesto centrą pasieksite lengvai ir greitai. Patogiausia atvykti traukiniu C1 linija, bet yra ir kitų būdų, kaip patogiai atvykti į Malagos centrą. Plačiau apie tai skaitykite atskirame straipsnyje su detaliais paaiškinimais >>

Keliaukime į Malagą!

Atvykę į Malagą, dažniausiai automobilį paliekame Larios Centro prekybos centro aikštelėje (Centro Comercial Larios Centro), o kai atvykstu traukiniu išlipu Maria Zambrana arba Centro Alameda stotelėse.

SOHO RAJONAS

Šiandien keliauju nuo Larios Centro stovėjimo aikštelės ir pasiekusi Soho rajoną sulėtinu tempą, leidžiu mėgautis akims sienų piešiniais. Užeinu į bohemišką kavinukę puodeliui karštos arbatos, niekur neskubu ir vis žaviuosi kavinukės dekoracijomis ir spalvų deriniu.
Soho rajonas – bohemiškas Malagos rajonas miesto cente, keliaujant rajono gatvėmis lydi daug gatvės meno, sienų piešinių, jaukios kavinukės, o išalkus galima suvalgyti tradicinių valgių. Beje, seniau šis rajonas buvo apleistas, bet MAUS (Málaga Arte Urbano Soho) projekto dėka rajonas buvo prikeltas naujam gyvenimui, kuriame dabar vyksta parodos, koncertai, kiti meniniai renginiai.
Malagos Soho rajone galime pamatyti ne vien tik gatvės meną, bet galima užsukti į CAC Málaga šiuolaikinio meno centrą. Įvairūs renginiai, koncertai rengiami Soho teatre (Teatro Soho Caixa Bank). Šiame meniškame rajone galite rasti išskirtinių mados parduotuvėlių.

MUELE UNO PROMENADA IR POMPIDOU ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRAS

Pasivaikščiojus po Soho rajoną keliauju link švyturio, o kelias link jo veda dailia Malagos promenada (Paseo del Muele Uno), čia beveik visada galima pamatyti gatvės menininkų pasirodymų, taip pat pastebėsite didelių kruizinių laivų, o jei norėsite galėsite ir patys išplaukti į jūrą pasinaudoję prieplaukoje esančių laivelių paslaugomis.
Beje, bekeliaujant promenada dėmesį atkreipia didelis spalvoto stiklo kubas, kuris yra garsiojo Paryžiaus šiuolaikinio meno centro padalinys Malagoje – Centro Pompidou Málaga.

MALAGOS ŠVYTURYS IR MALAGUETA PAPLŪDIMYS

Bekeliaudama promenada pasiekiu Malagos miesto simbolį – švyturį (La Farola de Málaga). Anksčiau šioje vietoje stovėjo medinis švyturio bokštas, o dabartinio bokšto statybos buvo baigtos 1817 metais.
Už švyturio patenku į dar vieną promenadą (Paseo de Matias Pratz) iš kur atsiveria graži panorama į pagrindinį Malagos miesto paplūdimį – Playa de la Malagueta. Paplūdimys itin mėgstamas tiek turistų tiek ir vietinių gyventojų. Erdvus, ilgis apie 1200 metrų, o plotis siekia iki 45 metrų, jame yra dušai, galima išsinuomoti skėčius bei gultus, yra vaikų žaidimų aikštelė. Šalia paplūdimio veda jauki palmėmis apsupta promenada.

MALAGOS PARKAS

Toliau mano tikslas – Malagos senamiestis, prieš nerdama į senamiesčio gatves užsuku į Malagos parką (Parque de Malága). Čia nuolatos čirška žalios papūgėlės nutūpdamos tai ant vienos tai ant kitos palmės. Karštą vasaros dieną randame šešėlį po bananmedžiais ar tankiomis palmėmis, o žiemą tiesiog gera pasivaikščioti šiose miesto džiunglėse.

Tiesa netoli šio parko yra dar viena mano itin mėgstama žalioji erdvė, sodai (Jardines del Pedro Luis Alonso). Čia gera užsukti visais metų laikais, bet kovo mėnuo ypatingas, dėl sode žydinčių apelsinmedžių ir jų skleidžiamo stipraus, bet labai malonaus aromato.

MALAGOS KATEDRA IR OBISPO AIKŠTĖ

Prieinu didingą Malagos katedrą (Cadedral de la Encarnacion de Málaga). Daug istorijos nepasakosiu, tik paminėsiu, kad katedros statybos užtruko apie 200 metų, dėl užsitęsusių statybų galima pastebėti skirtingus architektūrinius stilius nuo gotikos, renesanso iki baroko. Norintiems apsilankyti katedros viduje galima tai padaryti įsigijus bilietą. Taip pat yra galimybė pasivaikščioti katedros stogais palikus varpinės bokštu į maždaug 50 metrų aukštį. Žingsniuojant katedros stogais atsiveria panoraminiai vaizdai į Malagos senamiestį, uostą, Alcazabą.
Šalia katedros žavinga aikštė – Plaza del Obispo, apsupta gražių pastatų ir šurmuliuojančių kavinių, o aikštės centre stūkso 1785 metais pastatytas fontanas (Fuente de la Plaza de Obispo). Tai gyvybinga miesto erdvė.

PAGRINDINĖ MIESTO GATVĖ IR KONSTITUCIJOS AIKŠTĖ

Vėliau įsmunku į vieną pagrindinių ir judriausių Malagos gatvių – Calle Marqués de Larios, kuri dažniausiai vadinama tiesiog Calle Larios. Tai istoriniame centre esanti elegantiška, prabangi pėsčiųjų gatvė, 2018 metais, pagal nuomos kainas tai buvo trečia brangiausių gatvė visoje Ispanijoje. Vaikštant šia gatve galima pastebėti pastatų lenktais kampais, kuriuos suprojektavo architektas Eduardo Strachan įkvėptas Čikagos architektūrinių tendencijų.
Calle Larios Kalėdiniu laikotarpiu tampa puošniausia miesto vieta, investuojama į gausias gatvės dekoracijas, šviesų ir muzikos šou, kurio pažiūrėti susirenka minios vietinių gyventojų ir miesto svečių. Taip pat visos svarbiausios metų švenčių eisenos, procesijos, karnavalai neaplenkia šios pėsčiųjų gatvės.
Larios gatvės gale prieinu dailią aikštę – Plaza de la Constitución. Man ši aikštė viena gražiausių, vis negaliu atsižiūrėti į lieknas palmes tarp žavingų pastatų. Aikštė yra istorinio centro širdyje ir nuo XV amžiaus ji buvo svarbi viešoji miesto erdvė. Aikštėje stovi XVII amžiaus marmurinis fontanas – Fuente de Génova.

Dar paslampinėju senamiesčio gatvėmis, randu čia visko ko tik širdis geidžia nuo azijietiškų maisto produktų parduotuvėlių iki vintažinių drabužių butikėlių, užeinu į savo mėgstamą sveikų produktų krautuvėlę, įsigyju smulkmenų vakarienei ir keliauju toliau.

PICCASO MUZIEJUS

Praeinu Piccaso muziejų (Museo Piccaso Málaga), kuriame jau lankiausi seniau. Šiame Pablo Piccaso gimtinėje esančiame muziejuje galima pamatyti daugiau nei 200 kūrinių, susipažinti su menininko naudotomis technikomis, medžiagomis, stiliais.

ROMĖNŲ TEATRAS IR ALCAZABA

Atsiduriu prie romėniškojo teatro liekanų – Teatro Romano de Málaga. Amfiteatras buvo pastatytas I a. pr. Kr. ir naudotas iki III amžiaus. Bėgant amžiams statinys pasislėpė po storu purvo sluoksniu ir apie jo egzistavimą sužinota atsitiktinai tik 1951 metais. Po kurio laiko buvo pradėti atkasimo ir restauravimo darbai, kurie užtruko 27 metus ir 2011 metais Teatro Romano buvo atvertas visuomenei.
Iškart už romėniškojo teatro liekanų stūkso Alcazaba tvirtovė, kurią XI amžiaus pradžioje pastatė maurai, statyboms naudodami tuo metu jau nebeveikusio romėnų teatro medžiagas. Vaikštant po Alcazabos teritoriją galima apžiūrėti jaukius kiemelius su fontanais, pamatyti arabiškam interjerui būdingų detalių, pasigrožėti miesto panorama.

GIBRALFARO PILIS

Esant šalia Alcazabos būtų nuodėmė neužlipti į Gibralfaro pilies (Castillo de Gibralfaro) kalvą, nuo kurios atsiveria itin plati miesto bei uosto panorama. Yra „reikalų“ į šią kalvą užlipti, bet išties verta tai padaryti ir pasivaikščioti Gibralfaro pilies teritorija. Nebeskaičiuoju kelintą kartą lipu į Gibralfaro kalvą, bet kiekvieną kartą gera matyti atsiveriančius vaizdus.

CENTRINIS MALAGOS TURGUS

Pasivaikščiojus po senamiestį grįžtu link automobilio, turiu tikslą aplankyti dar vieną itin pamėgtą, bet turistų dažnai nepastebėtą vietą už kelių kilometrų nuo Malagos centro.
Pakeliui užsuku į centrinį Malagos turgų – Mercado central de Atarazanas, tiesa dažnai čia neapsiperku, bet man patinka šio turgaus atmosfera ir spalvingi vaisių bei daržovių skyriai, taipogi dėmesį traukia didžiulis vitražinis langas. Turgus pastatytas 1879 metais ant buvusios maurų laivų statyklos.

PEDREGALEJO RAJONAS

Kaip jau minėjau kitas mano šios dienos tikslas, tai rečiau turistų aplankoma vieta – Pedregalejo, tai senasis žvejų rajonas Malagos rytinėje dalyje. Čia galima pamatyti daug autentikos, man itin patinka vaikštinėti siauromis rajono gatvelėmis tarp nedidukų, kuklių namukų ir klausytis vietinių gyvenimo, kažkas grįžta namo pasišvilpaudamas, močiutė atsidariusi langą kepa žuvį ir klausosi radijo, kitur plepa kaimynai.
Labiausiai patikusios gatvelės yra šios: Calle Jábega, Calle Cenacheros, Calle Pepote, Calle Menita, bet tikiu, kad kiekvienas čia atras savo mėgstamiausią vietą, gatvelę, paplūdimio barą. O išlindus iš jaukių gatvelių į promenadą prie jūros pasitinka ispaniškas šurmulys kavinėse ir paplūdimio baruose, terasose, kurių čia itin gausu, lydi kepamos žuvies kvapas.
Šiame rajone yra itin populiarus paplūdimys – Playa de Pedregalejo, kuris suskirstytas į mažas įlankėles, dėl to čia beveik nebūna bangų, yra dušai, galima išsinuomoti gultus bei skėčius.

SAULĖLYDŽIO STEBĖJIMO VIETOS

Vakaras, noriu palydėti saulę su Malagos miesto panorama. Saulėlydį galima stebėti nuo Gibralfaro kalvos, bet norėdama išvengti gausios turistų minios pasirenku šiek tiek ramesnę vietą – Monte Victoria (Viktorijos kalną, iš čia atsiveria itin platus miesto vaizdas, matosi jūra ir kalnai už kurių pasislepia saulė.

Dar viena nuostabi diena Malagoje baigėsi, važiuodama namo mintyse dėlioju kitų įdomių Malagos vietų sąrašą, kurias norėčiau rekomenduoti į miestą atvykstantiems keliautojams.

Ką daugiau galima pamatyti arba nuveikti Malagoje

LAGUNILLAS RAJONAS

Lagunillas rajonas – dar viena įdomi miesto zona centrinėje Malagos dalyje. Nors tai gana apleistas rajonas, bet stebina gatvės meno gausa. Čia pasitinka piešiniai ant fasadų, kurie dažniausiai perduoda žinutę apie rajono herojus arba problemas su kuriomis susiduria vietos gyventojai.

GUADALHORCE TILTAS

Medinis pėsčiųjų ir dviratinikų tiltas, kuris veda per Guadalhorce upę ir padeda lengviau pasiekti gamtos rezervatą iš miesto. Tilto ilgis 270 metrų, o plotis 4 metrai, tiltas turi keletą pakilimų ir nusileidimų,

PASEO DE LOS CANADIENSES

Norintiems šiek tiek gamtos rekomenduoju nuvykti pasivaikščioti pakrante – Paseo de los Canadienses. Čia susijungia smėlio paplūdimiai su geltonomis uolomis, nutiesti gražūs takai, vedantys palei pakrante ir pėsčiųjų tuneliais.

JARDIN BOTANICO HISTORICO LA CONCEPCIÓN

Tai didžiulis Malagos botanikos sodas, kuriam verta skirti visą pusdienį. Sode galima rasti jaukių vietų piknikui, apžvalgos aikštelių iš, kurių atsiveria visas Malagos miestas. Rasite įvairių augalų kolekcijų, didžiulį įspūdį palieka juodųjų bambukų miškas, šiltnamis su vabzdžiaėdžiais ir orchidėjomis. Sode slepiasi didžiulės palmių, alyvmedžių,, kaktusų, sukulentų ir kitų augalų kolekcijos.

Muziejai

Malaga turi daugiau nei 30 muziejų, kiekvienas gali atrasti sau tinkamą pagal dominančias sritis. Gausu meno muziejų, apsilankyti kviečia mano jau minėti Piccaso muziejus, Pompidou centras, CAC šiuolaikinio meno centras, kiti ne ką mažiau svarbūs muziejai Carmen Thyssen, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas XIX amžiaus Ispanijos menui ir kt.
Muziejai kviečiantys geriau pažinti Malagos istoriją: Museo de Málaga, Museo del Patrimonio Municipal ir kt.
Mieste galima rasti ir su muzika susijusių muziejų, pavyzdžiui Museo Interactivo de la Musica Málaga arba norintiems dagiau sužinoti apie Andalūzijoje susiformavusį flamenko muzikos stilių ir šokį galima apsilankyti Museo de Arte Flamenco Juan Breva, beje čia pat galima pažiūrėti tikrą flamenko pasirodymą.
Vaikai taip pat nenuobodžiaus, su mažaisiais galima apsilankyti Museo de la Imaginación arba Centro de Ciencia PRINCIPIA.
Besidomintiems transportu ir netgi tiems, kuriems ši tema atrodo ne tokia įdomi, turėtų patikti aeronautikos muziejus, kur galima įlipti į senus lėktuvus ir apžiūrėti pilotų kabinas, bei pamatyti kitų įdomybių susijusių su lėktuvais – Museo Áeronautico de Málaga. Kitas muziejus apie automobilius – Museo del Automóvil.
Kiti įdomūs muziejai Malagoje: stiklo muziejus – Museo del Vidrio, vyno muziejus – Museo del Vino ir daug kitų.

Kitos pramogos

Taip pat Costa del Sol sostinėje galite pasinerti į flamenko ritmus ir apsilankyti flamenko teatruose. Galite atgauti jėgas Hammam pirtyse išbandydami įvairius ritualus. Be abejonės čia jus pasitiks platus gastronomijos pasaulis, kur galėsite ragauti vietinius užkandžius – tapas, bei kitus tradicinius valgius, skanauti vietinį vyną.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: